KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Sidenmålning 5933109
*
nr 593 3109
Sidenmålning
Indien, 75x49
Utrop:
100 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 augusti 2009
kl 17:06:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/8 19:49:26
1
150 kr
9/8 15:50:05
2
200 kr
10/8 16:54:16
3
Vinnande bud
10/8 16:57:50
4
450 kr
10/8 16:58:50
4
600 kr
10/8 17:01:09
4
750 kr
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien indien indisk sidenmålning vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:01
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:06
-
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:57
-
6195 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ak..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:02
-
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:25
*
Sidenmålning
nr 593 3109
Sidenmålning
Indien, 75x49
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 augusti 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/8 19:49:26 | 1 | 150 kr |
9/8 15:50:05 | 2 | 200 kr |
10/8 16:54:16 | 3 | Vinnande bud |
10/8 16:57:50 | 4 | 450 kr |
10/8 16:58:50 | 4 | 600 kr |
10/8 17:01:09 | 4 | 750 kr |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien indien indisk sidenmålning vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:01 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:06 -
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:57
-
6195 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ak..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:02 -
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:06 -
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:25